پلاسفا | plusfa

پاورپوینت سیستم کمپلمان

دانلود با فرمت ppt و در 28 اسلاید قابل ویرایش بخشی از متن پاورپوینت وظایف سیستم کمپلمان اپسو نیزاسیون برای افزایش فاگوسیتوز جذب سلولهای فاگوسیت و فعال کردن

25,000

قیمت

آریافایل

فروشگاه

پاورپوینت سیستم کمپلمان
 

توضیحات >>

دانلود ،
با فرمت ppt و در 28 اسلاید قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
وظایف سیستم کمپلمان
اپسو.نیزاسیون برای افزایش فاگوسیتوز
جذب سلولهای فاگوسیت و فعال کردن آنها
لیز باکتریها و سلولهای مرده
تنظیم پاسخ های آنتی بادی
پاکسازی کمپلکسهای ایمنی و سلولهای مرده
موارد بالا در راستای منافع میزبان می باشدولی فعال شدن سیستم کمپلمان می تواند منجر به التهاب و آنافیلاکسی هم شود که در اینصورت باعث آسیبهایی در میزبان می گردد.
سيستم كمپلمان شامل پروتئينهاي پلاسمايي و غشايي مي باشد كه با يكديگر و با ساير مولكولهاي سيستم ايمني واكنش مي دهندبرخی از این پروتئین ها در روند فعالیت سیستم کمپلمان نقش دارند و برخی در تنظیم فعالیت این سیستم عمل می کنند.
اين سيستم بوسيله ميكروبها و يا آنتي باديهايي كه به ميكروبها وساير آنتي ژنهاچسبيده اندفعال مي شود
فعال شدن اين سيستم بوسيله پروتئينهاي تنظيمي كه در سطح سلولهاي طبيعي ميزبان وجود دارند مهارمي شود
سیستم کمپلمان درابتدا غیر فعال در انسان وجود دارد ولی توسط عوامل مختلفی می تواند فعال شود معمولا سه مسیر برای فعالیت سیستم کمپلمان مشخص شده است:
الف) مسیر کلاسیک و یا اصلی که توسط آنتی بادی های IgG و IgM فعال می شود
ب) مسیر لکتین که توسط لکتین ها فعال می شوند لکتین ها پروتئینهایی هستند که لیگاند آنها قند ها می باشند مثل MBL که به مانوز و فیکولین به قند ان استیل گلوکز آمین در سطح باکتریها و قارچها متصل می شوند.
ج) مسیر آلترناتیو یا فرعی که از لحظه ورود میکروارگانیسم ها به بدن فعال می شود مولکولهای سطحی باکتریها و یا سلولهای آلوده به ویروس باعث فعالیت مسیر فرعی می گردند.این مسیر در ایمنی ذاتی نقش فعالی در دفاع دارد.تمام پروتئینهای سیستم کمپلمان غیر اختصاصی می باشند .
هر سه مسیر که فعال می شوند به نقطه ای می رسند که C3 convertase و یا مبدل C3 تشکیل می شود و نیز در نقطه انتهایی هم که کمپلکس حمله به غشا (MAC) تشکیل می شوند هر سه مسیر مشترکند.

پلاسفا

تسهیل در دسترسی به فایل مورد نظر در فروشگاه های فایل دارای نماد اعتماد الکترونیکی

پاورپوینت،دانلود،مورد ،مقاله،تحقیق،رایگان، روانشناسی وعلوم تربیتی،فایل، پروژه،دانلود بکدراپ،درس نامه، طرح درس روزانه،درس پژوهی،یادگیری ،آموزش،معلم،دانش آموزان ،تدریس،مدیریت،سناریوی آموزشی ،بکدراپ کودک،معماری،آموزش،پاورپوینت، طرح درس نویسی،دانلود ،بکدراپ تولد،تم تولد ،دبستان،ابتدایی،عکاسی، وکتور،درباره،بکدراپ نوزاد،دیجیتال ،پاورپوینت،دانلودرایگان،پاورپوینت(اسلاید)، دانلود تحقیق،ایران،نقشه،فارسی ،گزارش کارآموزي،وکتور،دانلود مقاله،طراحی، برنامه،مبانی،بررسی،سیستم،خرید دانلود رایگان،ریاضی،مقاله،مبانی نظری ،دانلودپاورپوینت،علوم، ppt،اصول،کورل،نظری،پایه ،بک دراپ آتلیه،فایل ،دانش،قابل ویرایش،اتوکد، مديريت،گوشی،انواع،حسابداری، ابتدایی،سامسونگ دیجیتال،pdf و ...

پلاسفا|plusfa